Tarsus Oto Ses Sistemi

Tarsus Oto Ses Sistemi

Araç ses sisteminizi oluşturan ana ünite, amfi, woofer, subwoofer ve tweeter gibi bazı bileşenler var.

Ana Ünite: Ses sisteminizin beynini ana ünite oluşturuyor. CD çalar ya da DVD çalar adıyla da biliniyor.

Amplifikatör: Amplifikatör, ana üniteden aldığı sinyalin gücünü ve kalitesini arttırarak hoparlörlere iletiyor. Amplifikatöre kısaca amfi deniyor ve amfiler, müzik sistemini kontrol etmenizi sağlıyor.

Hoparlörler: Hoparlörler, müzik sisteminin olmazsa olmaz parçalarından. Hoparlör seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şeyler arasında hoparlörlerin gücü ve ebatlarının aracınıza uygun olup olmadığı yer alıyor.

Woofer ve Subwoofer: Woofer ve subwoofer, davul sesi gibi bas seslerini bize ulaştırıyorlar. Etkileyici ses efektleri de woofer ve subwooferlar aracılığıyla meydana geliyor. Subwooferların kapalı kutu, portlu kutu, bandpass kutu olmak üzere farklı çeşitleri bulunuyor. En çok tercih edileni ise montajı ve imalatı daha kolay olan kapalı kutu.

Tweeter: Tweeter, tiz sesleri iletmekle görevli.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte araç ses sistemleri de birçok yenilikçi özellikle birlikte sunuluyor. Ses sistemi seçerken bu özelliklerin hangilerine ihtiyacınız olduğunu iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Örneğin Android işletim sistemine sahip bir telefona sahipseniz telefonunuzun ses sistemi ile uyum içinde çalışması için Android desteği olup olmadığından emin olmalısınız. Ses sistemleriyle sunulan özelliklerden bazıları şunlar:

MP3 / WMA / AAC ses dosyalarını destekleme
iPod ve iPhone desteği
Android telefon desteği
Uydu radyosu
DVD oynatma
Bluetooth bağlantısı
GPS

 

Öne Çıkarılanlar

Tarsus Oto Motor Temizliği

Araçlarımızı gündelik hayatta kullanırken iç ve dış temizliğine ö

Tarsus Boyasız Güneş Yanığı Giderme

Araçlarda zamanla bir çok hasar meydana gelir. Garajda park halinde beklem

Tarsus Oto Ses Sistemi

Araç ses sisteminizi oluşturan ana ünite, amfi, woofer, subwoofer ve tweeter

Yorumlar