Tarsus Oto Motor Temizliği

Tarsus Oto Motor Temizliği

Araçlarımızı gündelik hayatta kullanırken iç ve dış temizliğine özen gösteririz. Fakat araçlarımızın görünmeyen bir bölümü olan ve hatta bazılarımızın ayda yılda bir açtığı motora genel olarak bakmayız.

Motor temizliği zararlı mı?

Aracın motorunu temizlemek motora zarar vermez. Motor temizliği motordan gelen kötü kokuların (yağ, antifriz, atf vb. kimyasalların motorun kenarlarına dökülmesi, yağ kaçakları zamanla motoru kirletir) seyir halindeyken hava kanallarından içeriye gelmesini engeller.
Aracın motorunu temizlemek parçalar üzerindeki hava akışını artırır. Bu sebeple parçalar çabuk ısınmaz ve parça ömrü uzar.
Motor temizliği aracın satışında kolaylıklar sağlayacaktır. Aracı almaya gelen kişi zira arabanın motorunu görmek isteyecektir. Motoru temiz olan bir araç diğer bakılan araçlar arasında fark yaratacaktır. Ayrıca arabanıza bakmaya gelen kişi arabanın nasıl kullanıldığı hakkında olumlu düşüncelere sahip olur.

Motoru deterjanlı su veya su ile temizlemek zararlı mı?

Araç motorunu su, deterjanlı suyla direk temizlemek veya temizletmek eski araçlarda her ne kadar sorun çıkarmasa da yeni araçlarda elektronik aksamın fazla olduğunu düşündüğümüzde onarılması zor ve maliyeti yüksek hasarlar bırakabilir.
 

Öne Çıkarılanlar

Tarsus Oto Far Temizleme

Özellikle geceleri ışık açısından önemli olan Araçların farları

Tarsus Oto Klima Temizliği

Günümüzde bir çok hastalık solunum yolu ile bulaşmaktadır. Ara&cce

Tarsus Oto Yıkama

Aracınızın çevre koşullarından en çok etkilenen bölgesi dış yüze

Yorumlar